Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 112b, 02-797 Warszawa

+48 733 060 227, +48 790 416 019 bezmezhcompany@gmail.com

Pakowarki dużej pojemności

Dotychczas polski rynek ma duże zapotrzebowanie na pakowarki (półautomatyczne i automatyczne) dużych dawek od 5 do 25 kilogramów dla produktów takich jak pelety, węgiel, piasek, ziemia, nawozy, torf, proszek do prania itp. Pakowanie takich konkretnych produktów ma pewne osobliwości, na które należy zwrócić uwagę.

Zgodnie z trybem pakowania procesy te są podzielone na automatyczne i półautomatyczne.

W trybie półautomatycznym – sprzęt do organizacji procesu pakowania jest tańszy niż maszyny automatyczne, ale zatrudnia się więcej pracowników – od 4 do 7-8 osób. Należy pamiętać, że w przypadku tej metody pakowania kupowane są gotowe worki (z rysunkiem lub bez rysunku), które następnie są napełniane, spawane i przechowywane przez pracowników.Taki proces jest pracochłonny i wymaga dużego nakładu pracy, a zatem jego wydajność zależy zarówno od wyposażenia, jak i możliwości człowieka. Późniejsze koszty produkcji będą wyższe zarówno dla materiałów opakowaniowych, jak i dla pracy.

Wybierając automatyczny sprzęt do pakowania, musicie początkowo zainwestować więcej, ale w tym procesie jest używana taśma na roli (ponieważ sama maszyna tworzy worki), a mniej pracowników może zapewnić ciągłą pracę (zwykle 3-4 pracowników). Jeśli jednak zautomatyzujecie proces układania gotowych worków na paletach, wtedy 1-2 pracowników poradzi sobie z tą pracą.

Oferujemy zintegrowane rozwiązania w zakresie organizacji procesów pakowania wymienionych powyżej produktów (jak również wszelkich innych). Nasuwa się pytanie, dlaczego warto zamawiać sprzęt od nas?

Sami produkujemy sprzęt, który sprzedajemy. A to tworzy dla klienta szereg funkcji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Cały sprzęt jest nowy. Nie sprzedajemy sprzętu, który był w użyciu, ani nie odkupujemy naszych instalacji. Na nowe rozwiązania warto czekać.Większość naszych produktów jest wytwarzana dla konkretnego klienta i wysyłana jest natychmiast po montażu. Dlatego, na pewno, zamiast natychmiastowej dostawy, możecie wymienić warunki produkcji, a czasami nawet umieścić je w linii produkcyjnej. Zazwyczaj okres zamówienia wynosi od 20 do 60 dni. My sami projektujemy to, co produkujemy. I w naszej mocy jest wytworzyć praktycznie każdą instalację dla różnych zadań i warunków. Oznacza to, że musicie doskonale zrozumieć, co i do jakich celów zamawiacie. Przygotujcie się również odpowiedzieć na wiele wyjaśniających pytań, których celem nie jest dezorientacja klienta, lecz stworzenie dla niego najbardziej odpowiedniego produktu. Co więcej, jeśli znajdziecie możliwość, możecie nam dostarczyć te materiały lub produky, z którymi urządzenie powinno działać (taśmy opakowaniowe, fasowane produkty itp.).

Teraz opowiemy na temat maszyn pakujących dla pelet, węgla, piasku, nawozu i innych produktów pakowanych w dużych dawkach. Wszystkie te produkty są pakowane w polietylen o grubości od 50 do 180 mikronów. Zwaracamy waszą uwagę na maszyny zarówno o stałym ogrzewaniu przy pakowaniu pakietów, jak i impulsowym. Podstawowe wyposażenie maszyny zakłada obecność dozownika (zazwyczaj dozownika wagowego), enkodera (do określania wysokości opakowania), czujnika fotometrycznego (do pracy z taśmą na tagu zdjęcia). Dodatkowymi opcjami mogą być węzły do ​​formowania pakietu stojącego, węzeł produkcji uchwytu paczki, drukarka termiczna, przenośnik, przenośnik do pobierania gotowych produktów itp.

Wszystko to jest określone w momencie składania zamówienia. Dla ułatwienia komunikacji dysponujemy kwestionariuszem, dzięki któremu wspólnie z klientem określamy najbardziej odpowiednią dla niego konfigurację. Oto przykłady rozwiązań technicznych do pakowania dużych dawek:

 

Półautomat:                                                                                        Automat: