Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 112b, 02-797 Warszawa

+48 733 060 227, +48 790 416 019 bezmezhcompany@gmail.com

Maszyna do pakowania płynów – sposoby na zmniejszenie kosztów i odpadów

Elastyczne worki czy inne rozwiązania to doskonały sposób na oszczędności i zmniejszenie ilości odpadów, dlatego maszyna do pakowania płynów stanowi nowoczesny oraz wyjątkowo innowacyjny sprzęt, wspomagający firmy. Maszyna do pakowania płynów może być pierwszym krokiem ku lepszemu zarówno dla naszych produktów jak i środowiska.

Szeroki asortyment materiałów oraz technologii pakowania sprawia, że płyny należycie potraktowane i zapakowane zachowują swoją świeżość, a dodatkowo zawartość cieczy jest chroniona przed zanieczyszczeniem lub zmianami chemicznymi, a co więcej ich należyte wykorzystanie pozwala zminimalizować przestrzeń niezbędną na składowanie oraz ilość powstających odpadów. Stały rozwój maszyn oraz pomocy technicznej pozwala właścicielom marek czy ich podwykonawcom tworzyć ciekawe opakowania na płyny, w zależności od ich rodzaju, wielkości adekwatnej do ilości produktu czy wyglądu. Zapakowane płyny obejmują asortyment od olejów, przez soki dla dzieci, aż po rozmaitej maści produkty nieżywnościowe.

Maszyna do pakowania płynów

Najpopularniejsze żywice i folie wykorzystywane w maszynach do pakowania płynów są dostosowane do poszczególnych cieczy, ale mają one również zapewnić im estetyczny wygląd, na który bez wątpienia w pierwszej kolejności zwracają uwagę konsumenci. Dla minimalizowania uszkodzeń, opakowania wykonywane przez maszyny są wzmacniane tak, aby mogły sprawdzić się zarówno podczas przechowywania jak i transportu, a przy tym, ich forma ma być ekonomiczna i funkcjonalna – to pozwala obciąć koszty,  a z drugiej strony pozytywnie wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń i odpadów z nimi związanych.

Dzisiejsze nowoczesne technologie wykorzystane w maszyna do pakowania płynów są znacznie ciekawsze i bardziej elastyczne, a dodatkowo zapewniają możliwość dowolnej aranżacji graficznej. Coraz bardziej popularne stają się płyny w formie woreczków, tubek itp. a wykorzystywane są one zarówno w przemyśle napojów, produktów mleczarskich, produktów spożywczych, farmaceutycznych, jak również dla potrzeb medycyny czy przemysłu.

maszyna do pakowania płynów