Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 112b, 02-797 Warszawa

+48 733 060 227, +48 790 416 019 bezmezhcompany@gmail.com

Linia do napełniania i pakowania pałeczek kukurydzianych

Pałeczki kukurydziane nie wymagają specjalnych materiałów opakowaniowych, skomplikowanych form opakowań ani skomplikowanych modeli urządzeń pakujących. Wariant budżetowy jest całkiem odpowiedni: torebka “poduszka” z jednowarstwowej folii polimerowej, wykonana na pionowych urządzeniach pakujących. Wynika to z faktu, że w przypadku pałeczek kukurydzianych opakowanie odgrywa wyłącznie dekoracyjną i odporną na wilgoć rolę. Nie przenosi ono obciążeń (pałeczki są bardzo lekkie) i nie może zapewnić ochrony mechanicznej ze względu na swoją miękkość i kruchość zapakowanego produktu. Ponadto, niski koszt produktu sprawia, że nie ma sensu stosować do jego pakowania drogich materiałów lub form opakowań.

Do automatycznego napełniania pałeczek kukurydzianych jest to konieczne:

Właściwie, same pałeczki kukurydziane. Folia polimerowa w rolkach. Z nadrukiem lub bez. Folia może być dowolnego typu i o dowolnej grubości, pod warunkiem, że jej wierzchnia warstwa nie jest polietylenowa.

Automat fasujący o zwiększonych rozmiarach (AF-45, AF-50), która jednocześnie uformuje opakowanie z rolki folii, wyda w takim opakowaniu ustaloną dawkę chipsów i zgrzeje (zamknie) opakowanie. Automatyka powinna być uzupełniona o przenośnik załadowczy z koszem ZT-1., a także zapewniać możliwość wyjmowania gotowych opakowań z automatu. W przeciwnym razie, spadając na podłogę lub na siebie nawzajem, mogą uszkodzić zapakowane w nie pałeczki. Alternatywnie, możliwe jest zastosowanie przenośnika rozdzielającego OT-1.